pieps_logo

Nejcennější kus vybavení, co doufáte, že nikdy nepoužijete? To je lavinový batoh Pieps Jetforce a vyhledávač Pieps DSP.

Po naší loňské nedobrovolné a proklatě rychlé jízdě na Pamíru jsme si řekli, že když budeme dál s vědrem chodit pro vodu, tak (pokud možno) už jen s lavinovým batohem.  

 

Proč Pieps?

Pieps je tradiční rakouský výrobce a inovátor na poli lavinového vybavení. Díky spolupráci s horskými vůdci, záchrannými složkami a vědci se mu daří držet na náskok před konkurencí a udávat další trendy.

 

Co používáme?

Pieps JetForce Tour Pro 34 – Výsledkem spolupráce velkých jmen Black Dimond a Pieps je tento revoluční lavinový batoh, který jako první pro nafouknutí ochranného vaku používá ventilátor místo kartuše se stlačeným vzduchem. Zatímco kartuše zvládne vždy jen jeden odpal, ventilátor můžete vesele odpalovat až do vybití baterie. Aspoň si to člověk pořádně vyzkouší. Právě možnost nabíjení a opakovaného použití je klíčová i pro naší cestu.

Batoh samotný má inteligentně vyřešenou kapsu pro lavinové vybavení, takže je kdykoli rychle přístupné přímo zvenku. Ve strmých pasážích oceníte, že uchycení lyží na batohu je rychlé a hlavně pevné, batoh sedí dobře na zádech, takže to s Vámi „neháže“. Při leteckých výletech za zimními radovánkami je velkou výhodou, že na rozdíl od batohů s kartušovým systémem, můžete bez obav vzít JetForce jako příruční zavazadlo.

Lavinový set Pieps DSP Tour – to je pokračování úspěšné řady vyhledávačů DSP. DSP Tour má vše co potřebujete – 3 antény, dosah až 60 metrů, jednoduché ovládání a displej čitelný i za špatných podmínek.

Bivakovací pytel Pieps Bivy Bag MSL Double – v případě nouze poskytne aspoň trochu komfortu dvěma lidem a díky kevlarovým očkům v rozích z něj lze rychle sestavit transportní sáně pro případnou záchranku.