DirectAlpine_logo

Hledáte outdoorové oblečení se skvěle padnoucími a velmi promyšlenými střihy, navíc z lehkých a odolných materiálů? Directalpine je jasnou volbou.

Proč Directalpine?

Oblečení Directalpine používáme už roky. Direct má dlouholeté zkušenosti s membránou Dermizax, což je membrána svými parametry naprosto srovnatelná, ale o kus levnější než Gore-Tex. Výsledkem spojení inovativních střihů, které vymýšlí “mozek” Directu Radek Nováček a pestrých barev, které najdete v každé kolekci, jsou kusy oblečení, které se rychle stanou Vaší “srdcovkou”.

Ohledně kalhot pro naší cestu bylo rychle jasno, „tyhle staré vydržely všechno“ pravil Martin při pohledu na svoje už dost použité, leč všechno (hory, lyže, pagadlide i nejrůznější pády) přeživší staré Devily. Já měl zase jasno, že i s bundou nemůže člověk šlápnout vedle. Ve stařičké direkťácké NoWind bundě jsem chodil od svých prvních horských výpadů na gymplu až do nedávna.  

Co používáme?

Bundu Directalpine Devil Alpine (Karel) a Directalpine Guide (Martin) – membránové bundy od Directu jsme otestovali už vloni na Pamíru. Díky anatomicky tvarovaným rukávům jsou bundy skvěle pohyblivé, asymetrický střih prostředního zipu (který nejde přes bradu) zase zabrání namrzání brady a kapuce skvěle sedí i přes helmu.

Kalhoty Directalpine Devil Alpine – perfektně padnou i nám hubeňourům. Boční zip po celé délce funguje jako dobrá klimatizace a spodní légy spolehlivě drží přes lyžáky, takže během túry nemusíte neustále upravovat a vyndávat zapadlý sníh.

Rukavice Directalpine Skisport – skvěle sedí na ruce, takže ovládání i drobnějšího vybavení ale i třeba dotykových displejů různých přístrojů je s nimi hračka. Když moc nefouká, zvládne v nich člověk i překvapivě hodně túr uprostřed zimy.