G3

Genuine Guide Gear – Lehké lyže a vázání, které Vás nevyřídí při výstupu a zaručí úsměv na rtech hned při prvním oblouku – to je G3.

Martin tahal celou loňskou sezónu svoje super-polena od Line. Kroutil jsem hlavou a říkal si, že se dvěma snowboardy se teda do těhle strmých kopců vláčet nebudu. Když potom v létě dostal z Boatparku na vyzkoušení G3 Synapse 109, bylo mi hned jasné, že lyže od tohohle inovativního kanadského výrobce jsou přesně to, co hledáme.

 

Při naší dlouhé cestě spoléháme na G3 District Carbon 112 a G3 Zenoxid 109, obojí jsou super kompromis mezi váhou a jízdními vlastnostmi. Lyže parádně nese v prašanu i měkkém firnu a je dostatečně obratná i na skákaný oblouk ve strmém terénu.

Z čeho jsem nadšení je vázání G3 ION – dostatečně pevné, skvěle ovladatelné, a to i při složitých podmínkách. Díky prostoru pod špičkou můžete z vázání lehce dostat sníh i led a plastové zarážky pro špičku boty výrazně usnadní zapínání předních „čelistí“.

Důležitou a velmi spolehlivou částí našich G3 setů jsou i hůlky G3 Via. Dvoudílné, s bytelnou páčkou pro nastavení výšky, jsou dostatečně odolně a bez ohnutí už přestály pěkných pár držkopádů. Páčka pro nastavení výšky bez problémů funguje v silném mrazu.