00_nepalcata1-600x300

AKTUALIZACE: Díky moc všem, kteří se zúčastnili naší minisbírky pro SOS Nepál Člověka v tísni! Podařilo se nám pro sbírku vybrat 37.345 Kč. Člověk v tísni peníze vynakládá hlavně na pomoc v zemětřesením nejpostiženější oblasti Helambu. Na vlastní oči jsmě viděli, že jeho práce (stejně jako dalších neziskovek, např. Helambu Education and Learning Programe) je nenahraditelná. V mnoha vesnicích bylo zničeno přes 90% domů a nepálská vláda má v těchto odlehlejších oblastech jen minimální dosah.

Ve výběru peněz pro SOS Nepál pokračujeme i na našich přednáškách. Za 99kč si můžete koupit modlitební vlaječky dovezené z Nepálu a my celou částku posíláme do sbírky. Ke sbírce se můžete přidat i na dálku a vybrat si jedno z našich betonářských protiplnění.

Chcete pomoci dobré věci a něco z toho mít (kromě dobrého pocitu)?

Původně jsme chtěli touhle cestou polepit deficit našeho rozpočtu, ale po zemětřesení v Nepálu jsme to přehodnotili. Epicentrum dubnového zemětřesení bylo kousek od Manaslu (8160m), o jehož sjezd se budeme pokoušet během září a října v rámci expedice Czech Manaslu 2015 a budeme tak zakončovat naši dlouhou cestu. Pro spoustu lidí z postižených horských oblastí je po téhle pohromě pomoc zvenčí jedinou možností jak se znovu postavit na vlastní nohy. Proto bychom rádi přispěli i svoji troškou do mlýna a během srpna vybrali peníze, které pak během expedice předáme v některé z vesniček pod Manaslu na vybraný projekt.

Námi vybrané peníze pošleme do sbírky SOS Nepal organizace Člověk v tísni. Nepálská mise Člověka v tísni je zaměřená právě na distrikt Ghurka, tedy oblast, kde leží i Manaslu. Člověk v tísni má dlouholeté zkušenosti s humanitární a rozvojovou pomocí po celém světě. V Nepálu má kvalitní tým, který je zárukou, že vybrané prostředky budou co nejefektivněji využity. S vedením Nepálské mise Člověka v tísni jsme ve spojení. Právě domlouváme návštěvu v terénu a točení jejich práce, takže se můžete těšit fotky a dojmy z místa činu.

Přidáte se?

A abyste se z toho taky něco měli, vyberte si jedno z osmi betonářských protiplnění!

Chci být „slavnej/slavná“ a mít k tomu originál modlitební vlaječky z Nepálu – 333 Kč

Vaše jméno se objeví v titulkách našich filmových výstupů z akce a k tomu Vám z Nepálu přivezeme modlitební vlaječky.

Chci zkusit expediční snídani! – 499 Kč

Snídani budeme Vám a Vašemu doprovodu podávat časně z rána na dohodnutém místě. Ideálně někde v závětří, kde zároveň nehrozí pád kamení a ledu. Menu tvoří ovesné vločky a rychlý čaj. Na cestu dostanete i zásoby na celý výstupový den – tedy Enervit tyčinku, kousek sušeného masa a čaj do Vaší termosky.

Termín dle domluvy

Chci mít na zdi kalendář z exotických hor – 555 Kč

Líbí se Vám některé z našich fotek na blogu? Ty nejlepší najdete v kalendáři na rok 2016. Fotky v kalendáři budou spojovat cestování a hory.

Termín dodání listopad/prosinec 2015

Chci, abyste vynesli fotku mého domácího mazlíčka na vrchol Manaslu! – 999 Kč

Pokud se nám podaří dosáhnout vrcholu Manaslu, vyfotíme se tam s obrázkem Vašeho domácího mazlíčka. V případě, že se na vrchol nedostaneme, fotku uděláme v nejvyšším dosaženém bodě.

Termín dodání listopad/prosinec 2015

Chci si v klidu vyslechnout zážitky z hor a zkusit expediční večeři – 2222 Kč

Vám a Vašemu doprovodu promítneme vybrané fotky z naší dlouhé cesty a k tomu se bude podávat vynikající vysokohorská strava – čínská polévka, dehydratované jídlo od Travellunch nebo MX3 Aventure a čaj. Pokud zásoby dovolí, jako zákusek se servíruje i několik kostiček čokolády.

Termín a misto dle domluvy

Chci mít na zdi pěknou velkou fotku, kterou si sám/sama vyberu – 2555 Kč

Sami si vyberete některou a našich fotek a dostanete ji vytištěnou na kapa desce o velikosti A2. Jiný formát (např. panorama) dle dohody.

Termín dodání listopad/prosinec 2015

Vždycky jsem chtěl/a zkusit letět, ale sám/sama si netroufnu – Tandem paraglide s Martinem!– 2999 Kč

Podobně jako na lyžích i ve vzduchu je Martin jako doma. Proleťte se s ním po Českém středohoří!

Termín a misto dle domluvy a počasí

Chci jet s Beton Ski Teamem na lyže nebo skály – víkend 3333 Kč, týden 8888 Kč –

Vyražte s námi na víkend na skialpy do rakouských Alp nebo skály na české pískovce. Místo a termín dle domluvy a počasí.

Podzim 2015/zima, jaro 2016

PODMÍNKY

Všechny vybrané peníze po odečtení očekávaných nezbytných nákladů (např. tisk kalendáře) předáme v průběhu září přímo v Nepálu.

Jdete do toho? Pak nám prosím dejte vědět pomocí našeho kontaktního formuláře, o které plnění máte zájem, a pošlete Váš příspěvek na účet – 1016483224/6100.

Chci podpořit i Beton Ski Team

Pokud se Vám líbí některé z plnění a raději (nebo zároveň) byste chtěli podpořit naši cestu podél Hedvábné stezky, budeme moc rádi! Stačí uvést do zprávy v kontaktním formuláři, že podporu směřujete na One World, Two Skis.

Pokud byste chtěli věnovat větší částku nebo si dar odečíst ze základu daně, dejte vědět.

Děkujeme moc!

Karel a Martin