microsoft_higher res

 

Cloudové úložistě OneDrive, smartphone Lumia a její aplikace OneNote, OneDrive a HereMaps.. to jsou ideální pomocníci pro moderní cestování.

  • Když na suvenýry není v autě místo, fotky a videa jsou tak jednou z nejcennějších věcí, kterou člověk z cestování má.
  • Jakmile jsme dole v civilizaci, je pro nás důležité co nejdřív stáhnout a zálohovat fotky a videa – cloudové úložiště OneDrive je ideálním řešením.
  • Letos poprvé jsme si do Asie nebrali staré v Čechách už nepoužívané mobily, ale naše smartphony  Lumia. Docela nás překvapilo, jak můžou být člověku při cestovaní užitečné. Aplikace OneNote je skvělým pomocníkem pro plánování příštích dní a při přípravě natáčení – něco najdete na počítači, ofotíte z průvodce, uložíte do OneNote a máte nasynchronizované i do telefonu a můžete kdykoli použít.
  • Aplikace HereMaps nám pomáhá se neztratit. A když komunikace s místními vázne, Lumie poslouží jako spolehlivý překladač. Když zrovna u sebe nemáte hlavní foťák, tak ho překvapivě dobře zastoupí. Fotky samozřejmě automaticky zálohujeme na OneDrive, takže se nemusíme bát, že o ně přijdeme.
  • Plně využívat naše chytré Lumie můžeme i díky tomu, že (poněkud překvapivě) datové služby a internet do telefonu jsou ve všech zemi, kterými projíždíme, levnější a někdy i kvalitnější než u nás.

SkiToCloud – #SkiToCloud – cesta z Čech až do Himálaje poháněná technologiemi